יוזמת יכולים נותנים- מי אנחנו?

מאת שוקי ארליך, יו"ר היוזמה

אנחנו יוזמה של תורמים ותורמות ישראלים שהתגבשה יחד במטרה לשנות את תרבות הנתינה הפרטית בישראל בקרב בעלי היכולת ולהעצים את האפקטיביות שלה. חברי היוזמה הגיעו למסקנה מתוך פעילותם האישית, שנתינה של אנשים פרטיים יכולה להוביל שינוי רחב ומשמעותי בתחום שבו התורם בוחר לפעול.
אנו מאמינים כי לכל אחד ואחת מהם יש את הזכות, המחויבות וההזדמנות לפעול לשינוי חברתי, כל אדם בתחום הקרוב לליבו. האושר והשמחה מהנתינה עולים בהרבה מהשמחה על כל הישג עסקי או כלכלי. לצד ההצלחה שבהבאת השיפור בחיי הזולת, קיים גם סיפוק עצום מעשיית הטוב.
ממדינת ישראל עתירת משאבים אנושיים מדהימים. אזרחי המדינה תורמים ויזמים חברתיים המשקיעים ביוזמות לשינוי החברה. ויש עוד לעשות, לבחון איך אפשר להשפיע לטובה על החברה האזרחית כולה, ומי הם אלו שבידם האפשרות להשקיע בחברה משאבים משמעותיים ולחולל שינוי. מי הם אלו שיחשבו לא רק איפה הם מניחים את הלבנה, אלא איך לבנות את הבית כולו.
המציאות כיום היא שהממשלה אינה מצליחה ואינה יכולה לתת מענה הולם לכל הצרכים החברתיים. נתינה פרטית מאפשרת לקחת אחריות לחיזוק וקידום החברה בה אנו חיים.
יוזמת יכולים נותנים אינה מגייסת משאבים או מחלקת מענקים, אלא מקדמת את תרבות הנתינה ואת הנתינה כערך. היוזמה מאפשרת מסע להכרת ההזדמנויות שהחברה הישראלית מעניקה לנו להשפיע לחיוב בתחומים מגוונים: צמצום פערים, חינוך, מנהיגות, מיגור עוני, שיתוף אנשים עם מוגבלויות ועוד. תצטרפו אלינו ונפעל ביחד לקידום תרבות הנתינה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>